Jméno nového modelu zní Enyaq a je odvozeno od irského slova „enya“, což znamená „zdroj života“. Samotné slovo enya pochází z původního irského slova „Eithne“ a lze je volně přeložit jako esence, duch nebo princip. Zároveň název začínající písmenem „E” odkazuje na elektromobilitu a písmeno „Q” na konci dokládá, že se jedná o člena SUV rodiny značky Škoda. Enyaq tak doplní paletu úspěšných škodováckých SUV Kamiq, Karoq a Kodiaq.

Enyaq neboli „zdroj života“ symbolizuje dle zástupců společnosti vstup automobilky do nové éry elektromobility a je podle nich v souladu se stěžejní myšlenkou značky. Kromě Enyaqu, který bude po Citigu iV druhým čistě elektrickým modelem značky, slibuje Škodovka do konce roku 2022 uvést na trh více než deset dalších elektrifikovaných modelů.

Škodovka očekává, že do roku 2025 budou čistě elektrické modely a plug-in-hybridy představovat 25 procent prodejů. Do roku 2021 bude prý automobilka investovat do vývoje elektrifikovaných modelů a do rozšiřování uceleného a vzájemně propojeného ekosystému pro ekologická řešení mobility dvě miliardy eur.

13.2.2020

[269]

Nahoru