Čekání v kolonách je vážně peklo – čas utíká a vy se sotva šinete, přímo cítíte, jak vám život utíká mezi prsty, napětí roste a nálada se rapidně zhoršuje. Přitom se tomu dalo snadno vyhnout, kdybyste odbočili o křižovatku dřív, nebo jeli delší, ale propustnější cestou. Ale nezoufejte, s výběrem vhodné trasy vám nyní pomohou Mapy.cz!

Mapová aplikace Mapy.cz se neustále rozvíjí. Nedávno přišli její vývojáři s efektivnější a propracovanější navigací a integrací systému Apple CarPlay, nyní jsme se dočkali dalšího markantního vylepšení – integrace informací o aktuálním stavu dopravy. Část těchto dat pochází od Ředitelství silnic a dálnic ČR, informace o kolonách se počítají z dat externích leasingových flotil a zapojovat se budou i reální uživatelé aplikace. Tím by se měl utvořit nejucelenější obrázek o dopravní situaci na silnicích a dálnicích ČR.
Tato data jsou následně využita pro efektivnější navigaci pracující s úseky všech omezení a uzavírek, nehod, kolon a dalších zpomalení dopravy, které budou mít vliv na dynamické trasování aplikace, abyste dorazili do cíle co nejrychleji a nejpohodlněji. Aplikace uživatele navíc upozorní na policejní hlídky a radary, do budoucna je v plánu přesah dopravy i do využití v režimu offline.
Mapy.cz také těží ze svých „neautomobilových“ podkladů, takže dokážou najít i POI (body zájmu) místa v okolí tras, například benzínové stanice, restaurace nebo hotely. Dozvíte se v nich ceny benzinu na konkrétních čerpacích stanicích, pohodlně zjistíte dostupnost a ceny parkování v okolí, snadno najdete dobíjecí stanice pro elektromobily, a ještě mnohem víc. To vážně není k zahození!

Co umí Mapy.cz:

Efektivně navigovat s využitím aktuálních dat o dopravě
Přehledně navigovat v jízdních pruzích
Informovat o maximálních povolených rychlostech
Najdete tu ceny paliva na jednotlivých čerpacích stanicích
Najdete tu všechny parkovací zóny
Najdete tu LPG a CNG plničky i nabíječky elektromobilů

22.6.2020

[279]

Nahoru